02.05.2018

Mieszkaniec Olsztyna najlepszy z chemii

Antonii Prus, mieszkaniec Gminy Olsztyn okazał się najlepszy w kraju podczas 64. Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej i zakwalifikował się do Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej organizowanej w Pradze.

Antoni jest uczeniem V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. To trzykrotnym laureat Olimpiady Chemicznej w 2016, 2017 i 2018 roku, laureat II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” oraz laureat Olimpiady Fizycznej 2018. Zdobył wyróżnienie w Konkursie chemicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, VI miejsce w Konkursie Chemicznym organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego,  VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym dla młodzieży szkół średnich organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W 2017 r. był  laureatem piątej edycji programu stypendialnego Gminy Olsztyn.

Organizatorem Olimpiady Chemicznej jest Polskie Towarzystwo Chemiczne. Działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zawody Olimpiady są czterostopniowe: etap wstępny – samodzielne rozwiązywanie zadań zamieszczonych w Informatorze Olimpiady, etap I – etap teoretyczny, organizowany jest przez Komitet Okręgowy, etap II – składa się z części teoretycznej i laboratoryjnej, organizowany jest przez Komitet okręgowy oraz etap III – składa się z części teoretycznej i laboratoryjnej, organizowany jest przez Komitet Główny.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły