28.12.2017

Mikołaj z książką

Mikołaj z książką – pod takim hasłem przebiegało zakończenie projektu realizowanego w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika we Wrzosowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu placówka otrzymała dofinansowanie na zakup książek w kwocie 15 tys. zł (20% to wkład własny organu prowadzącego, czyli gminy Poczesna). Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 843 pozycje książkowe, w tym wiele nowości wydawniczych.

W szkole we Wrzosowej pojawił się niecodzienny gość – Mikołaj. Nie przyniósł tym razem słodyczy ani zabawek, lecz … książki. Już od rana panowała niezwykła atmosfera, bo Mikołaj usiadł pod choinką i zaczął czytać fragmenty książek. Wokół niego zgromadzili się uczniowie wszystkich klas, aby słuchać z uwagą o przygodach bohaterów literackich. Później najmłodsi uczniowie oraz sześciolatki zaproszone z Przedszkola we Wrzosowej obejrzały przedstawienie teatrzyku „Kamishibai” i inscenizację z cyklu „Legendy regionu”. Ogólne podsumowanie programu odbyło się z udziałem zaproszonych gości: Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy, wizytatora Delegatury w Częstochowie KO w Katowicach Jolanty Skrzypczyk, dyrektora GOKSiR Iwony Skorupy, dyrektora Gminnej Biblioteki w Poczesnej Jolanty Szczepanik, kierownika biblioteki we Wrzosowej Katarzyny Rudkowskiej, sołtysa Wrzosowej Roberta Gajeckiego oraz przewodniczącego rady Rodziców Tomasza Struzika.

W akcję wspierania czytelnictwa, którą szkoła prowadziła przez ostatnie pół roku, włączeni byli wszyscy nauczyciele i uczniowie. Przeprowadzono wiele działań promujących czytelnictwo, projektów klasowych, akcji pozaszkolnych nastawionych na popularyzację książek. Uczniowie prowadzili tutoring w młodszych klasach, organizowali debaty, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, brali udział w spotkaniach autorskich, odwiedzali inne biblioteki w gminie i w Częstochowie.

Doposażenie biblioteki szkolnej w atrakcyjne dla uczniów książki ułatwi realizację celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej oraz wpłynie na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły