Mikołajki nieco inne niż zwykle

03.12.2021

Mikołajki nieco inne niż zwykle

Pokój zagadek oraz wizyta św. Mikołaja – w Galerii Jurajskiej szykuje się zarówno tradycyjne, jak i mniej tradycyjne świętowanie mikołajek.

 

W Galerii Jurajskiej będzie można odkryć tajemnice św. Mikołaja. I to dosłownie. Przez 7 dni, od 4 do 10 grudnia, w centrum handlowym stać będzie specjalny pokój zagadek, w którym najmłodsi i dorośli będą mogli rozwikłać szereg sekretów pozostawionych przez Mikołaja.

 

W tak nietypowy sposób centrum handlowe świętuje tegoroczne mikołajki. Bawiąc się, będzie można wybierać spośród dwóch scenariuszy. Pierwszy i łatwiejszy stworzono z myślą o dzieciach, drugi i trudniejszy przeznaczony jest dla dorosłych.

 

Wchodząc do specjalnie przygotowanego pomieszczenia, każdy będzie miał jedynie 20 minut na rozwikłanie tajemnicy i uwolnienie Mikołaja, aby ten zdążył z prezentami dla dzieci. – Dla najmłodszych, którym się to uda, przygotowano upominki – informuje Galeria Jurajska.

 

– Pokój Mikołaja to nietypowa interaktywna zabawa, która ma nastroić odwiedzających centrum handlowe do świąt. Z jednej strony bawi, z drugiej uczy kojarzenia zadań zwłaszcza najmłodszych. Łączymy w niej więc dobrą świąteczną zabawę z pasją odkrywania – mówi Violetta Dziubin – Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

 

Pokój Mikołaja dla odwiedzających będzie dostępny w godzinach od godz. 10 do godz. 20.

 

Nie zabraknie także atrakcji tradycyjnej dla tego święta. Do Galerii Jurajskiej przyjedzie św. Mikołaj. Gość z dalekiej Laponii odwiedzi centrum handlowe dwukrotnie – 4 oraz 6 grudnia. W każdym z tych dni dzieci będą mogły spotkać się z nim w godzinach od godz. 12 do godz. 19.

 

Najmłodsi, którzy zjawią się na wydarzeniu, otrzymają od Mikołaja słodkie upominki, a także… Dyplomy Grzecznego Dziecka, specjalne „zaświadczenia”, które będzie można pokazać Mikołajowi.

 

– Co roku św. Mikołaj w Galerii Jurajskiej jest niezwykle oblegany. Dzieci przynoszą mu listy prezentów, robią sobie selfie, opowiadają o swoich marzeniach. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na dwudniowe spotkanie tak, aby każdy, mógł skorzystać z wizyty – dodaje przedstawicielka centrum.

 

Wszystkie atrakcje są nieodpłatne.

 

Z uwagi na sytuację pandemiczną, wszystkie wydarzenia mikołajkowe odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odwiedzający galerię uprasza się o zasłanianie nosa i ust, a także przestrzeganie pozostałych zasad, w tym dystansu społecznego i dezynfekcji.

  • oprac. kg
  • zdj. Galeria Jurajska
Najnowsze artykuły