Mikołajkowy prezent dla mieszkańców

06.12.2018

Mikołajkowy prezent dla mieszkańców

Na placu Biegańskiego stanęła piękna choinka. Kilkunastometrowy świerk kanadyjski został przywieziony z prywatnej posesji pana Grzegorza, mieszkańca dzielnicy Północ.

Przypomnijmy, w tym roku Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił… „casting” na choinki, które staną na placach na terenie miasta. Z tego powodu zwrócił się z apelem do mieszkańców miasta i regionu, którzy planowali usunięcie kilkunastometrowych drzew iglastych ze swoich działek i otoczenia domostw. Oczywiście wycinka musiała być konieczna, przesądzona i poparta stosownymi zgodami administracyjnymi. Najpiękniejszą choinką okazała się ta znajdująca się na prywatnej posesji pana Grzegorza, mieszkańca dzielnicy Północ. Kilkunastometrowy świerk kanadyjski otrzyma drugie życie – na placu Biegańskiego. – To pierwsze drzewo tego szlachetnego gatunku, które stanie w centralnym miejscu naszego miasta stając się najważniejszą z ozdób świątecznych. Drzewo z użyciem specjalistycznego sprzętu wysokościowego i samochodów ciężarowych zostało przetransportowane na miejsce docelowej lokalizacji – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT.

Oprócz choinki na placu Biegańskiego pojawiły się też nowe – robiące ogromne wrażenie – elementy przestrzenne. Ozdoby tradycyjnie zobaczymy także na budynku miejskiego ratusza oraz w ciągu alei.

Przy tej okazji przypominamy, że iluminację w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać od 8 grudnia, kiedy to do Częstochowy przyjedzie święty Mikołaj. Tego dnia na placu Biegańskiego odbędą się koncerty, spektakle teatralne oraz animacje dla dzieci.

Koszt świątecznego wystroju miasta to ponad 140 tys. zł z budżetu Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta (w tym elementy świąteczne na placu Biegańskiego) oraz 90 tys. zł z budżetu Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (rozwieszane elementy świetlne i przygotowanie choinek).

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły