Miliony na poprawę bezpieczeństwa

13.11.2018

Miliony na poprawę bezpieczeństwa

– 80 szkoleń, 16 województw, tysiące samorządowców z wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego – takie mają być efekty projektu edukacyjnego, na który trafi 4,25 miliona złotych z funduszy unijnych. Jego celem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Nazwa projektu to „Ogólnopolskie szkolenia dla samorządowych zarządców dróg w zakresie stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego”. Jego wartość wynosi 5 milionów złotych – 4,25 przekaże na cel Unia Europejska.

W zeszłym roku w Polsce doszło do ponad 30 tysięcy wypadków drogowych. Zginęło w nich blisko 3 tysiące osób. – Jeśli te szkolenia pozwolą ocalić chociaż jedno życie, będą warte każdej złotówki – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodaje też, że szkolenia to tylko element całej palety działań. – Równie ważne są podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze oraz współpraca pomiędzy administracją rządową, samorządową i organizacjami pozarządowymi – podkreśla Kwieciński.

Zgodnie z zamysłem, szkolenia mają być skrojone na miarę – każde ma się skupiać na przyczynach wypadków w danym regionie. Ich uczestnikami będą samorządowi zarządcy dróg – osoby zaangażowane w procedury zarządzania ruchem drogowym, opiniujące i zatwierdzające do realizacji projektów organizacji ruchu oraz odpowiedzialne za jego prawidłową organizację. W sumie będzie to około 3500 osób z całego kraju.

Umowę o dofinansowanie podpisali Krzysztof Rodziewicz, Dyrektor Departamentu Przygotowania Projektów w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Konrad Romik, dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która będzie realizować to przedsięwzięcie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły