13.02.2018

Miliony na walkę z niską emisją

Blisko 150 mln złotych Zarząd Województwa przeznaczy na walkę z niską emisją. Wśród wybranych do dofinansowania projektów znalazły się te z Częstochowy, Myszkowa oraz Dąbrowy Zielonej.

W subregionie północnym dotację otrzyma 5 inwestycji dotyczących budowy i przebudowy infrastruktury służącej do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.  Decyzją Zarządu zwiększono kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji, która wynosi 12,1 mln zł.  Wśród wybranych projektów znajdują się: budowa infrastruktury służącej do produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie miasta Częstochowy – 2,9 mln zł, zmniejszenie niskiej emisji w Myszkowie poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych w budynkach jednorodzinnych – 4,3 mln zł, projekt Słoneczna Dąbrowa Zielona – 1,1 mln zł, budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w gminie Dąbrowa Zielona – 0,7 mln zł i dostawa i montaż ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych w gminie Myszków – 3,1 mln zł. Na liście rezerwowej czeka kolejnych 14 projektów, które w razie pojawienia się wolnych środków będą mogły zostać wybrane do dofinansowania.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły