Mirecki Mistrzem Europy Środkowej!

14.09.2018

Mirecki Mistrzem Europy Środkowej!

Bartłomiej Mirecki zdobył mistrzostwo Europy Centralnej FIA Central Europe Zone. Częstochowianin w ostatnim wyścigu sezonu na torze w Brnie ukończył zawody na 3 pozycji.

Pozwoliło mu to utrzymać 15 punktową przewagę nad drugim w klasyfikacji Węgrem – Jánosem Magyarem i sięgnąć po prestiżowy tytuł mistrza FIA CEZ. Jednocześnie Bartek Mirecki został także mistrzem w klasyfikacji ESET V4 Cup – w klasyfikacji Formuł F3 Trophy.

– Był to dla mnie wymagający, ale zarazem bardzo udany sezon – podkreśla Bartłomiej Mirecki. – Cieszę się, że poprawiłem swój wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to zostałem wicemistrzem FIA Central Europe Zone. Finałowa runda w Brnie była decydująca, bo rywale walczyli do samego końca depcząc mi po piętach. Dzięki świetnemu przygotowaniu mojej Formuły Renault przez mechaników BM Racing Team, mogłem skupić się wyłącznie na rywalizacji i zdobyciu, jak największej ilości punktów. Udało się i jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuje mojemu zespołowi, kibicom i sponsorom! – komentuje.

Choć seria FIA CEZ dobiegła końca, to Bartek nie kończy swojego sezonu. Jeszcze w tym miesiącu wystartuje w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. 22-letni częstochowianin na razie nie zdradza jednak swoich planów na najbliższy sezon. – W wyścigach samochodowych wiele zależy od budżetu, jakim się dysponuje. Chcę jeździć, jak najwięcej i jestem gotowy na starty na obecnym lub jeszcze wyższym poziomie. Tak naprawdę przez cały rok prowadzone są rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby dołączyć do grona obecnych, ale to bardzo trudne. Na pewno nie zrezygnuje ze startów i zobaczycie mnie w przyszłym roku na torach wyścigowych, ale jeszcze nie jestem w stanie określić, w jakiej serii – dodaje Bartłomiej Mirecki.

Partnerami Bartka Mireckiego i jego zespołu BM Racing Team w sezonie 2018 są: RANAL, SONAX Polska, RallyShop.pl i KJK-Auto. Wyniki częstochowianina na bieżąco śledzić można na portalach społecznościowych www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficial oraz www.Instagram.com/bm_racing_team i www.bartekmirecki.pl

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły