Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Ostrava 2019

02.02.2019

Mistrzostwa Województwa Śląskiego miały miejsce w pięknej lekkoatletycznej hali w Ostravie. Wzięło w nich udział ponad 600 uczestników – z czego aż 38 lekkoatletów reprezentowało CKS Budowlani Częstochowa. Obowiązywały trzy kategorie wiekowe: seniorzy, juniorzy oraz juniorzy młodsi. Reprezentanci Budowlanych wywalczyli aż 12 medali – 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

W kategorii seniorów medale zdobyli: złoty – Oliwier Mutwil 2000 m – 5:27,31 min, złoty – Jakub Jelonek w chodzie sportowym na dystansie 3000 m wynikiem 12:13,04 min. Drugie miejsce w tej samej konkurencji zajął Grzegorz Karaś – 15:23,66 min. Brąz w skoku w dal wywalczyła Gabriela Hyra – 4,99 m. W tej kategorii wiekowej CKS reprezentowali jeszcze: 4 miejsce – Rafał Nowak 1000 m – 2:40,38 min, 8 miejsce – Dominik Klimek 2000 m – 6:0,23 min.

W śród juniorów świetnie zaprezentowała się Magdalena Brendel, która wywalczyła 2 medale srebrne. Najpierw w biegu na 60 m wynikiem 7,74 sek. a następnie na dystansie 200 m – 25,42 sek. Również dwa medale dla CKS zdobyła Wioletta Szkop. Złoto w skoku wzwyż – 150 cm oraz brąz w pchnięciu kulą – 10,52 m. Wiola to czołowa Polska wieloboistka i jej bardzo dobre wyniki w tych konkurencjach napawają optymizmem przed Mistrzostwami Polski. Również w śród juniorów Jan Sitkowski wywalczył brązowy medal w biegu na 600 m – 1:27,56 min, podobnie jak Kamila Bieda w skoku wzwyż – 135 cm.

W kategorii juniorów młodszych doskonale zaprezentował się Michał Piątek, który mądrze taktycznie rozegrał bieg na 2000 m i zdobył złoty medal wynikiem 5:58,23 min. Brąz wywalczyła Magdalena Weżgowiec w chodzie na dystansie 2000 m – 12:46,87 min.