Młody Duńczyk rezerwowym we Włókniarzu

27.10.2017

Młody Duńczyk rezerwowym we Włókniarzu

20-letni Duńczyk Andreas Lyager będzie pełnił we Włókniarzu funkcję zawodnika rezerwowego startującego pod numerami “osiem” i “szesnaście”

 

W przyszłym sezonie ekstraliga żużlowa wraca do zawodników rezerwowych pod numerami 8 i 16.  Te miejsca będą przewidziane dla żużlowców do 23. roku życia. Od sezonu 2016 roku kontrakt z częstochowskich klubem ma 20-letni Andreas Lyager.  Duńczyk nie miał jeszcze okazji do startów w lidze polskiej, ale jest jednym z najlepszych skandynawskich zawodników młodego pokolenia. W minionym sezonie był stałym uczestnikiem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, wywalczył też brązowe medale w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów oraz w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

W barwach Włókniarza duński zawodnik startował w szeregu sparingów. Brał również udział w ostatniej edycji Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

  • KR

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

  • KWW SLD Lewica Razem (33%, Razem 119)
  • KWW Wspólnie dla Częstochowy (19%, Razem 69)
  • KWW Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy (18%, Razem 64)
  • KWW Kukiz 15 (15%, Razem 55)
  • KW Prawo i Sprawiedliwość (8%, Razem 29)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (5%, Razem 18)
  • Komitet Wyborczy Wyborców Senior + (1%, Razem 2)
  • KWW Otwarta Częstochowa (1%, Razem 2)
Razem: 358

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły