fotograf ślubny częstochowa
Młodzi kreatywni po raz ostatni

13.06.2018

Młodzi kreatywni po raz ostatni

W Teatrze im. A. Mickiewicza odbyła się gala podsumowująca V, ostatnią edycję Projektu Informacyjno-Promocyjnego „Młodzi – Kreatywni”.

Podczas uroczystości prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski wręczyli nagrody laureatom realizowanych w ramach projektu konkursów oraz podziękowania dla partnerów i szkół uczestniczących. Zebrani zobaczyli również spektakl teatralny, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego oraz koncert „Machalista” w wykonaniu Piotra Machalicy.

W realizowanej w roku szkolnym 2017/2018, V edycji projektu uczestniczyli uczniowie 26 szkół podstawowych, 1 szkoły gimnazjalnej i 17 ponadpodstawowych. Główne działania, jakie na nich czekały to m.in. spotkania z przedsiębiorcami, wizyty studyjne w specjalnych strefach ekonomicznych, gra miejska o przedsiębiorczości w mieście, spotkania rodziców z doradcą zawodowym promujące szkolnictwo zawodowe, pokazowe lekcje przedsiębiorczości, konsultacje z doradcami zawodowymi, konkursy: na najlepszy pomysł na firmę, na konspekt lekcji przedsiębiorczości oraz gala finałowa – promocja laureatów konkursów.

Całość służyła rozwijaniu przedsiębiorczości i kreatywności wśród uczniów, profilaktyce bezrobocia oraz wsparciu nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Koordynatorem Projektu był Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, a partnerami: Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, Bank BZ WBK, Nest Bank, Wydziały Urzędu Miasta Częstochowy: Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju; Edukacji.

Patronat Honorowy objęły: Loża Częstochowska Business Center Club, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Regionalna Organizacja Pracodawców w Częstochowie, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły