12.03.2018

Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy…

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Haliny Poświatowskiej, w ramach projektu ,,Młodzi – Kreatywni”, odbyły się warsztaty o przedsiębiorczości.

Ich uczestnicy ćwiczyli kreatywność, zdolności analityczne, manualne oraz umiejętność pracy w zespole. Obliczali koszty remontu, miesięczny budżet rodziny, wskazywali rady dla poszukujących pracy, rozwiązywali łamigłówki o tematyce przedsiębiorczości, a w ramach warsztatu rękodzieła mięli okazję wykonać samodzielnie mydełka, świeczki i decoupage. Tu, dużym zainteresowaniem cieszyła się prasa do wykonywania buttonów.

Na zakończenie drużyny szkolne zmagały się z zadaniami twórczymi.

W zajęciach, które odbyły się 7 marca, wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 7, 8, 14, 17, 33, 42, 46, 47, 50, 52, 53 oraz Gimnazjum nr 17.

V edycja Projektu Młodzi-Kreatywni realizowana jest w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości i Tworzenia Nowych Miejsc Pracy w Częstochowie na lata 2013-2018. Projekt koordynuje Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły