Młodzi laureaci

19.12.2017

Młodzi laureaci

Uczniowie szkół podstawowych z gminy Blachownia zostali laureatami konkursu Cztery Pory Roku Oczami Dziecka.

Na II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie wpłynęło ponad 400 prac.

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Chebel – starszy instruktor ds. plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, Tadeusz Ogonek – plastyk z Regionalnego Ośrodka Kultury, Agnieszka Mitura-Bagińska – artysta plastyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni, Patryk Jeziak – podinspektor ds. promocji z Wydziału Edukacji Zdrowia Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Częstochowie dokonała oceny nadesłanych prac.

W drugiej edycji konkursu zostało nagrodzonych troje uczniów szkół podstawowych z gminy Blachownia:

Piotr Włodarczyk – Działkowski uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni zajął I miejsce w kategorii Lato. Lena Zasada uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Łojkach zajęła III miejsce w tej samej kategorii, a jej starsza siostra Ewa Zasada uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Łojkach III miejsce w kategorii Zima.

Prace utalentowanych uczniów zostały zamieszczone w kalendarzu wydanym przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Współorganizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Blachowni.

  • kg
  • zdj. UG Blachownia

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły