Mobilne pisanie o miłości

19.01.2017

Mobilne pisanie o miłości

Celem tegorocznej edycji jest zwrócenie uwagi na historię opowiadaną w domach Gminy Mstów od pokoleń – o zakochanej dziewczynie, jej ukochanym i chorej matce. – Pragniemy rozsławić tę legendę, ponieważ los dwojga zakochanych znad źródełka i ludowa geneza powstania Skały Miłości to jedne z ciekawszych opowieści mstowskich – mówi Krzysztof Drynda, dyrektor GOK w Mstowie.
Pracownicy biblioteki zachęcają wszystkich do napisania utworu miłosnego, opartego na legendzie o Skale Miłości. W pierwszej edycji uczestnicy konkursu wykazali się zdolnościami poetyckimi i stworzyli naprawdę ciekawe wiersze o tematyce miłosnej. W ubiegłorocznym konkursie powstało wiele wspaniałych listów miłosnych, pisanych ręcznie według staropolskiej tradycji pisania piórem na ozdobnej papeterii. – W tym roku idziemy w przyszłość i czekamy na smsy miłosne. Na prace – smsy konkursowe – czekamy pod numerem telefonu 796 574 154. Nagrody i wyróżnienia wręczymy 12 lutego podczas uroczystego otwarcia odnowionej sali widowiskowej GOKu -podsumowuje Krzysztof Drynda. Ta nowatorska forma konkursu ma być odpowiedzią na zmieniające się trendy społeczne i technologiczne. Jednocześnie ma pokazać, że nawet sms może mieć wartość artystyczną.
Legenda o Skale Miłości
Nad brzegiem Warty, niedaleko Klasztoru, stoi wapienny ostaniec nazywany “Skałą Miłości”. U jej stóp bije źródło, które, według legendy, posiada cudowne moce. Przed wiekami ciężko chora kobieta wysłała do niego córkę po wodę. Miał to być dla niej ostatni ratunek. Jednak gdy dziewczyna długo nie wracała, matka zniecierpliwiona wyruszyła jej naprzeciw i tak dotarła pod skałę. Wtedy też ujrzała córkę w ramionach ukochanego. Jej gniew był tak wielki, że rzuciła straszną klątwę, zamieniając ich w wapienną skałę.
  • kg
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły