Moc speedrowerowych emocji na Wrzosowiaku

09.03.2022

Moc speedrowerowych emocji na Wrzosowiaku

W nadchodzącym sezonie fani speedrowerowych emocji mogą spodziewać się sporej ilości zawodów, które odbywać się będą na nowopowstałym torze w dzielnicy Wrzosowiak. Patronem imprez będzie radny Lewicy Tomasz Blukacz.

– W sezonie 2022 pomimo, iż częstochowianie nie wystartują w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski, to kibice spod Jasnej Góry na pewno nie będą narzekać na brak speedrowerowych emocji, a spora ilość zawodów odbywać będzie się na nowo powstałym torze speedrowerowym w dzielnicy Wrzosowiak, a ich patronem będzie radny Lewicy Tomasz Blukacz – poinformował Speedway Fan Club Częstochowa. – Bardzo się cieszę, że Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa podniosło rękawice i zaangażowało się w rozwój speedrowera w dzielnicy Wrzosowiak. W minionym roku wraz ze Stowarzyszeniem zorganizowaliśmy piknik sąsiedzki, któremu towarzyszyły Indywidualne Mistrzostwa Śląska. Wydarzenie to zostało bardzo pozytywnie odebrane przez lokalne społeczeństwo, dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Speedway Fan Club Częstochowa postanowiliśmy, iż w tym roku na torze przy ul. Jana Lechonia nie zabraknie sportowych emocji oraz sąsiedzkiej integracji – powiedział radny Lewicy Tomasz Blukacz

Już 4 maja na owalu przy ul. Jana Lechonia odbędzie się GP Polski żaków w 4 kategoriach do lat: 6, 8,10, 12 oraz Drużynowe Mistrzostwa Śląska Żaków. We wrześniu odbędzie się II edycja pikniku speedrowerowego, któremu towarzyszyć będą Indywidualne Mistrzostw Śląska Kobiet, Żaków oraz Kadetów. Ponadto na Wrzosowiaku zorganizowany zostanie memoriał im. Andrzeja Szostka (nie jest jeszcze znana data zawodów) oraz liga śląska.

– W minionym sezonie widzieliśmy, że speedrower został bardzo dobrze przyjęty w dzielnicy Wrzosowiak, w związku z tym faktem postanowiliśmy, iż na owalu przy ul. Jana Lechonia zorganizujemy co najmniej dwa turnieje ogólnomiejskie. Ponadto chcemy również zorganizować memoriał zmarłego w zeszłym roku żużlowca i naszego przyjaciela Andrzeja Szostka, w którym wystartują najlepsi zawodnicy w kraju – powiedział II trener Lwów Avia Częstochowa, Sebastian Charbich. Na Wrzosowiaku odbędzie się również zgrupowanie kadry narodowej kobiet przed Mistrzostwami Europy w speedrowerze, do tego liga śląska speedrowera – po prostu będzie się działo – spuentował Charbich.

  • pn
Najnowsze artykuły