Modernizacja drogi dojazdowej

08.11.2018

Modernizacja drogi dojazdowej

Droga dojazdowa do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz wkrótce przejdzie modernizację. Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu województwa śląskiego.

Przypomnijmy, gmina Mstów złożyła dwa wnioski o środki budżetu województwa śląskiego na wykonanie odcinków dróg dojazdowych do pól w ramach tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Jeden dotyczył remontu drogi dojazdowej do gruntów rolnych i do oczyszczalni ścieków w Jaskrowie. Druga natomiast to odcinek dojazdowy do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz. Ten pierwszy od razu znalazł się na liście rankingowej i inwestycja została wykonana. Drugi z kolei wylądował na liście rezerwowej. Kilka dni temu został przesunięty i wybrany do dofinansowania. Prace na tym odcinku już się rozpoczęły. Droga dojazdowa do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz jest to droga gminna, gospodarcza – stanowi komunikację do pól dla mieszkańców Kobyłczyc i Mokrzeszy. Istniejąca infrastruktura drogowa na tym odcinku nie jest zadowalająca. Zakres projektu zakłada m.in. wymianę nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną (z podbudową tłuczniową), wraz z utwardzeniem poboczy, odwodnieniem. Wartość inwestycji: 850.000,00 zł.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły