Motocykliści sprawdzali swoje umiejętności

21.08.2019

Motocykliści sprawdzali swoje umiejętności

Na parkingu stadionu żużlowego odbyło się wydarzenie “MotoAsy”, zorganizowane przez wydział ruchu drogowego częstochowskiej komendy policji przy współpracy z CKM Włókniarz Częstochowa. Motocykliści mogli zweryfikować swoją technikę jazdy jednośladem, wziąć udział w zawodach na placu manewrowym oraz poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

To już kolejne spotkanie, zorganizowane przez częstochowską drogówkę w ramach poprawy bezpieczeństwa kierowców jednośladów. Tym razem impreza odbyła się na stadionie żużlowym CKM Włókniarz. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Trzech policjantów na motorach szkoliło uczestników w zakresie techniki w manewrowaniu motocyklem między pachołkami oraz instruowało, jak zachować się, gdy pojazd wpadnie w poślizg. Każdy mógł spróbować swoich sił, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętności praktyczne dopełniła wiedza teoretyczna – uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Najlepsi otrzymali nagrody, które wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkom. Sebastian Tyras. Podczas eventu zawodnicy mogli wejść na murawę i zrobić pamiątkowe zdjęcie, zwiedzić park maszyn oraz ocenić nowoczesne kombinezony i kaski motocyklowe.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły