Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty na Jasnej Górze

15.04.2019

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty na Jasnej Górze

Około 1,5 tysiąca fanów dwóch kółek wzięło udział w Motocyklowym Zjeździe Gwieździstym. Druga grupa motocyklistów przybyła na Jasną Górę 14 kwietnia i modliła się o szczęśliwy sezon.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty wyrósł z tradycji motocyklowej miasta Częstochowy. W czasie spotkania podkreślane są tradycje częstochowskich klubów motocyklowych – zarówno przedwojennego Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów i Motocyklistów, jak również powstałego po wojnie Częstochowskiego Klubu Motocyklowego „Włókniarz” wraz jego sportowymi tryumfami. Spotkanie jest przypomnieniem ponad 80-letniej tradycji rozpoczęcia zjazdów gwiaździstych do Częstochowy, organizowanych przez Częstochowskie Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów. Organizatorzy – Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy – chcą przypomnieć uczestnikom spotkania o ważnych chwilach częstochowskich pasjonatów motocykli.

Na pielgrzymkę przybyła także grupa motocyklistów z Węgier i Rumunii, na czele z o. Batorem Botondem, posługującym w Rumunii.

W południe na szczycie jasnogórskim odprawiona została msza św. w intencji motocyklistów. Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Rospondek, opiekun żołnierzy i kombatantów w arch. częstochowskiej. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała Orkiestra Dęta z Rędzin k. Częstochowy, pod dyrekcją kapelmistrza Krzysztofa Gajowniczka. Swoim śpiewem mszę św. uświetnił tenor prof. Ryszard Wróblewski.

Homilię wygłosił ks. Paweł Marzec , proboszcz par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie. Swoje rozważania urozmaicił śpiewem i grą na gitarze.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły