Motorowerzysta uderzył w osobówkę. Był kompletnie pijany

16.05.2022

Motorowerzysta uderzył w osobówkę. Był kompletnie pijany

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca jednośladu, który zderzył się z osobowym oplem. Na dodatek okazało się, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych!

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzózki w gminie Popów. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z drogówki, którzy ustalili, że 44-letni motorowerzysta, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadącego z przeciwka opla, którym kierował 40-letni bytomianin.

Na szczęście nikt nie został ranny. Kierowca jadący oplem był trzeźwy. Z kolei 44-letni miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aktualnie jego sprawą zajmują się kłobuccy śledczy. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy dwa zarzuty karne dotyczące kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły