Możesz sprawdzić bezpłatnie poziom PSA

23.06.2022

Możesz sprawdzić bezpłatnie poziom PSA

Od 23 do 25 czerwca w Częstochowie można bezpłatnie sprawdzić poziom PSA. Realizator akcji – Szpital Mazovia – zaprasza mężczyzn powyżej 40. roku życia.

Akcja profilaktyczna odbędzie się w punkcie pobrań w Szpitalu Mazovia Częstochowa przy ul. Warszawskiej 30 w godzinach 10:00 – 16:00. Na badanie poziomu PSA nie trzeba zgłaszać się na czczo.

Dodatkowo, w tych samych dniach – czyli od 23 do 25 czerwca – podając w rejestracji szpitala hasło „Tato, zbadaj się” będzie można uzyskać 10% rabatu na konsultacje urologiczne oraz tomografię komputerową układu moczowego.

PSA – czyli swoisty antygen sterczowy – to białko produkowane przez komórki nabłonka gruczołowego prostaty. Jego podwyższony poziom może (ale nie musi) wskazywać na rozwój raka prostaty i zawsze jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki. Aktualnie rak gruczołu krokowego zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o schorzenia onkologiczne u mężczyzn. Jest to jedyny spośród nowotworów, który cechuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności oraz wysokim wzrostem śmiertelności.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły