Mstowskie święto jabłka

17.09.2018

Mstowskie święto jabłka

Wczesna jesień we Mstowie to czas świętowania nie tylko dożynek, ale i udanych zbiorów sadowników. Tegoroczne „Święto Jabłka” tradycyjnie przyciągnęło tłumy. Gwiazdami wydarzenia był zespół Baciary oraz Krzysztof Krawczyk.

Oprócz występów scenicznych oraz możliwości zakupu lokalnych owoców i soków od miejscowych sadowników, odbyły się też liczne pokazy. Przygotowali go pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie na czele z Iwoną Kasztelan, pasjonatką dobrej kuchni. Asystowali jej dzielnie Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Teren rekreacyjny „Warty” Mstów zapełnił się gośćmi  i uczestnikami, którzy przybyli, by bawić się przy występach lokalnych artystów oraz znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, „władców sceny muzycznej”.

Tradycyjnie już pion artystyczny otworzył występ Zespołu Śpiewaczego „Mstowianki” oraz wschodzącej młodej gwiazdy Amelii Cierpiał. Ta 11-letnia artystka jest pełną energii, utalentowaną skrzypaczką, posiadającą już własnych fanów w sieci i sprzymierzeńców wśród gwiazd muzyki. Jej sukcesy i poczynania można zobaczyć choćby na instagramie pod hasłem „ameliacierpial”.

Gwiazdą, która jak meteor wbiła się do świata muzyki i serc słuchaczy jest zespół „Baciary”. To jedyny w swoim rodzaju band, który tworzą prawdziwi górale, grający muzykę folkową. Ale tak, jak tylko oni to potrafią – z właściwą sobie interpretacją i wigorem. Największym przebojem zespołu jest m.in. „Siedem czerwonych róż”, jednak tym, co przyciąga tłumy na koncerty jest ich dialog z widownią i zabawa na scenie. Gwiazdą wieczoru był wokalista, będący już weteranem sceny – nieoceniony Krzysztof Krawczyk. Wymienić wszystkich jego przebojów nie sposób, gdyż artysta ten wydał już dziesiątki utworów, które znają pokolenia. Wyrazem tego był wspólny śpiew wokalisty z fanami. Wspólnie wyśpiewane zostały takie piosenki jak „Mój przyjacielu” czy „Chciałem być”. Mało kto wie, że Krzysztof jest dzieckiem śpiewaków operowych i przez swój barytonowy głos wkroczył na drogę muzyki. Swoją karierę rozpoczął w zespole „Trubadurzy”.
Od 1973 roku jest samodzielnym wokalistą i obecnie działa w Zespole „Krzysztof Krawczyk Family”, a jego chórek tworzą żona i córka. Krzysztof Krawczyk to artysta wielu trendów i wielu scen. Wykonuje utwory z gatunku pop, rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Występował na scenach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. Jego piosenki są już ikonami muzyki i doczekały się wielu coverów.

  • oprac. kg
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły