Muzeum Częstochowskie z nowym dyrektorem

18.12.2017

Muzeum Częstochowskie z nowym dyrektorem

Tadeusz Piersiak, kierujący dotychczas Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater, zostanie nowym dyrektorem Muzeum Częstochowskiego. Zajmie miejsce Janusza Jadczyka, który szefował instytucji od 2003 roku.

Dyrektorzy instytucji kultury – takich, jak np. muzeum – są powoływani na określone kadencje. Ta Janusza Jadczyka obowiązuje do końca roku. – Zapadła decyzja, żeby funkcję dyrektora Muzeum Częstochowskiego powierzyć komuś innemu – informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Janusz Jadczyk dyrektorem muzeum był od 2003 roku – to jeden z najdłużej urzędujących dyrektorów instytucji miejskich. – Instytucje kultury są w pewnym sensie autorskimi projektami dyrektorów. Mają oni dużą samodzielność, nawet w czasie konkursów muszą przedstawić wizję danej instytucji. Podjęliśmy decyzję, aby odświeżyć spojrzenie na Muzeum Częstochowskie. W stosunku do Janusza Jadczyka nie mamy żadnych zarzutów. Nie wykluczamy, że kiedyś będzie jeszcze współpracował z częstochowskim samorządem – wyjaśnia Aleksander Wierny.

Kadencja Janusza Jadczyka będzie trwać do końca roku. Od 1 stycznia funkcję dyrektora pełnić będzie Tadeusz Piersiak, który dotychczas kierował Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. Jego z kolei zastąpi Robert Jasiak, kierownik referatu Kultury, Promocji i Sportu w UM Częstochowa.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły