01.02.2018

Myszkowianin wśród najlepszych

Rysownik i karykaturzysta, Wiesław Lipecki, z Myszkowa znalazł się wśród wyróżnionych uczestników Międzynarodowego Konkursu na rysunek satyryczny „Wolność”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się podczas gali 30-lecia Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, która odbyła się w Teatrze Rampa w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 1257 prac, 378 autorów z 52 krajów (ze wszystkich kontynentów). Wśród wyróżnionych znalazł się myszkowianin, rysownik i karykaturzysta – Wiesław Lipecki – który w tym roku obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności w tym zakresie.

Nagrody:

I nagroda – Andrei Popov (Rosja)

II nagroda – Nikola Listes (Chorwacja)

III nagroda – Nenad O. Neo (Chorwacja)

Wyróżnienia:

Ross Thomson (Wielka Brytania)

Paweł Stańczyk (Polska)

Wiesław Lipecki (Polska)

Wręczone zostały również nagrody ERYK 2016 (zawsze są one rozdawane z…. rocznym poślizgiem”). Laureatami Eryków zostali: wybitny rysownik Julian Bohdanowicz (pośmiertnie), nestor polskich rysowników Bohdan Butenko, poznańska Fundacja Satyry Europejskiej „Koziołki” oraz jej szef Dariusz Łabędzki, a także zasłużeni rysownicy Jacek Frąckiewicz i Wiesław Lipecki.

  • kg
  • zdj. UM Myszków
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły