Myszkowscy policjanci przejęli blisko 250 tabletek ecstasy

11.05.2022

Myszkowscy policjanci przejęli blisko 250 tabletek ecstasy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 46 lat. Młodszy z nich prowadził pojazd, będąc pod wpływem narkotyków i pomimo dożywotniego zakazu kierowania samochodem. Natomiast starszy z mężczyzn pod siedzeniem ukrywał 249 tabletek ecstasy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 maja). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Pułaskiego w Myszkowie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena.

– Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który prowadził pojazd pomimo tego, że sąd wydał mu dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Podczas dalszej kontroli okazało się, że kierowca jest pod działaniem narkotyków – pobrano mu krew do dalszych badań. Mundurowi z drogówki w trakcie przeszukania volkswagena passata, pod siedzeniem 46-letniego pasażera odnaleźli i zabezpieczyli foliowy worek z zawartością kolorowych tabletek. Badanie potwierdziło, że to tabletki ecstasy – informuje Barbara Poznańska, rzeczniczka prasowa Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty. 33-latek odpowie za kierowanie samochodem pomimo dożywotniego zakazu oraz pod wpływem narkotyków. Natomiast starszy z mężczyzn dzisiaj stanął przed obliczem prokuratora, który przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i objął go policyjnym dozorem. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

  • TS
Najnowsze artykuły