Myszkowska drogówka wykorzystała Ruchome Centrum Dowodzenia

06.04.2022

Myszkowska drogówka wykorzystała Ruchome Centrum Dowodzenia

W trosce o bezpieczeństwo pieszych w mieście myszkowska drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pod nazwą. “Bezpieczny Pieszy”. Podczas akcji policjanci wykorzystali Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policyjna akcja prowadzona była na terenie Myszkowa, a jej celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne.

Wykorzystując możliwości Ruchomego Stanowiska Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, policjanci nagrywali niebezpieczne zachowania pieszych i kierowców, którzy łamali przepisy w tych newralgicznych miejscach. Każde ujawnione wykroczenie zakończyło się represją. Mundurowi nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych na pieszych, którzy w dalszym ciągu nie respektują przepisów i przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

– Nie było też żadnych pobłażliwości dla kierujących, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych – podkreśla Barbara Poznańska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

  • TS
Najnowsze artykuły