MZDiT rozpoczyna „śledztwo”

20.07.2018

MZDiT rozpoczyna „śledztwo”

Na części wiat przystankowych pojawiły się nielegalne reklamy. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie podjął działania zmierzające do ustalenia firmy lub osoby, która zamieściła je pomimo wyraźnego zakazu. Sprawa została zgłoszona na policję.

– W oczekiwaniu na wynik działań śledczych, MZDiT zleci usunięcie wspomnianych ogłoszeń by po ustaleniu winnego obciążyć go kosztami – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT.

Przy tej okazji przypominamy, że na wiatach przystankowych mogą pojawiać się informacje dotyczące: organizacji komunikacji miejskiej oraz wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z MZDiT. – Przed kilkoma laty skutecznie poradziliśmy sobie ze zjawiskiem dzikich reklam na wiatach przystankowych i jesteśmy zdeterminowani by utrzymać ten stan, którego oczekują od nas pasażerowie. Ponadto rokrocznie zlecamy usługę kompleksowego mycia i napraw infrastruktury przystankowej pozostałej w naszym zarządzie (387 wiat tramwajowych i autobusowych). Cykl ma miejsce dwa razy do roku. Do tego prowadzimy działania interwencyjne. To kilkusettysięczne koszty, które w celu poprawy komfortu poruszania się po naszym mieście komunikacją miejską, ponosimy wszyscy jako podatnicy – podkreśla Maciej Hasik. Dodatkowo częstochowski MZDiT ma plany inwestycyjne związane z modernizacją i rozwojem infrastruktury przystankowej. – Nie możemy pozostać obojętni na akty wandalizmu i niesubordynacji do ustalonych przepisów, które regulują estetykę w przestrzeni miejskiej. Stąd między innymi podjęte przez nas działania. Apelujemy ponownie do wszystkich – szanujmy dobro publiczne, bo to nasza wspólna własność! – podsumowuje.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły