Na podwójnym gazie z dziećmi

14.08.2017

Na podwójnym gazie z dziećmi

W Lisowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda galaxy. Kierującym okazał się 41-letni częstochowianin. W trakcie weryfikacji dokumentów, policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził sześć osób – osiemnastolatka, szesnastolatkę oraz czwórkę dzieci w wieku 4,7,8 i 13 lat. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i narażenie na utratę życia i zdrowia dzieci. Kilka godzin później, ten sam patrol na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu zatrzymał kierującego mercedesem. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 32- latka, wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły