Na policję nie zgłosił się żaden świadek śmiertelnego wypadku

21.03.2022

Na policję nie zgłosił się żaden świadek śmiertelnego wypadku

Częstochowska policja wraz z prokuratura poszukiwała świadków, w tym osób pokrzywdzonych oraz wszystkich, którzy posiadają nagrania z przebiegu wypadku drogowego z 15 listopada 2021 roku. Wówczas 47-letni kierowca bmw śmiertelnie potrącił 47-letniego pieszego (mężczyzna zmarł w szpitalu). Niestety nie zgłosił się dotychczas żaden świadek.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 15 listopada na przejściu dla pieszych przy alei Kościuszki w Częstochowie.

Rozpędzone bmw przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle potrąciło przechodzącego przez przejście dla pieszych 47-letniego mężczyznę. Pieszy odniósł poważne obrażenia i w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala, gdzie ostatecznie zmarł. Kierowca bmw nie zatrzymał się i kontynuował jazdę, by około 200 metrów dalej uderzyć w tył audi, które po uderzeniu wpadło na torowisko i tam się zatrzymało. Bmw było poważnie uszkodzone i sprawca wypadku nie mógł kontynuować ucieczki. Został zatrzymany przez policję. Wstępne badania na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie kierującego dały wynik negatywny. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o przedłużenie aresztu. 9 lutego sąd zdecydował, że 47-latek kolejne 3 miesiące spędzi za kratami.

Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału śledczy ustalili, że tego dnia kierujący bmw jadąc od ulicy Sobieskiego w kierunku alei Jana Pawła II stworzył również zagrożenie w ruchu lądowym przejeżdżając przez skrzyżowania:

  • Aleja Wolności/Focha
  • Aleja Wolności/Orzechowskiego
  • Aleja Wolności/Kopernika
  • Aleja Wolności/Plac Rady Europy
  • Aleja Wolności/Waszyngtona
  • Aleja Wolności/Aleja Najświętszej Maryi Panny
  • Aleja Tadeusza Kościuszki/Aleja Najświętszej Maryi Panny.

Kryminalni  poszukują świadków zdarzenia, w tym pokrzywdzonych uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych, celem zgłaszania się do organów ścigania.  – Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które w dniu zdarzenia nagrywały telefonami komórkowymi przebieg zdarzenia drogowego oraz zachowanie podejrzanego zaraz po zdarzeniu, o dostarczanie takich nagrań do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (telefon 47 85 812 55, 47 85 812 66, 47 85 812 80, adres e-mail: kryminalny@czestochowa.ka.policja.gov.pl), albo najbliższej jednostki policji – zaznacza podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Niestety dotychczas nikt nie zgłosił się na policję lub prokuraturę.

  • BM
  • KG
  • fot. KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły