Na półmetku

05.09.2017

Na półmetku

Już wkrótce mieszkańcy ulicy Sabinowskiej i Staszica w gminie Poczesna będą mogli korzystać nie tylko z wygodnego, ale przede wszystkim bezpiecznego chodnika.

Gmina Poczesna jest na półmetku zakończenia prac związanych z modernizacją chodnika wzdłuż ulicy Sabinowskiej i Staszica. A wszystko to dzieje się na podstawie podpisanej na początku lipca bieżącego roku umowy na wykonanie “Remontu pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 1058S na odcinku Brzeziny Kolonia (ul. Staszica) – Wrzosowa (ul. Sabinowska)”. Przedmiotem powyższego zamówienia jest wykonanie chodnika z kostki brukowej betonowej (o grubości 8 cm) przy lewej krawędzi jezdni oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Koszt zadania to kwota ponad 430 tysięcy złotych. Niezwłocznie po podpisaniu umowy został przekazany wykonawcy plac budowy. Planowany termin zakończenia prac to początek listopada tego roku.

Należy nadmienić, że modernizowany chodnik ma szerokość zgodną ze wszystkimi normami, co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o większe bezpieczeństwo dla pieszych.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły