Na sanki przed Galerię Jurajską

12.02.2019

Na sanki przed Galerię Jurajską

Przez 2 tygodnie przed Galerią Jurajską stać będzie specjalnie “ściągnięta” do naszego kraju,  pokryta lodem, górka z 3 torami saneczkowymi.

Przed Galerią Jurajską stanęła właśnie specjalna lodowa górka z 3 torami saneczkowymi. Stok ma ponad 3 metry wysokości i znajdują się na nim aż trzy 35-metrowe tory. Do 24 lutego, odwiedzając centrum handlowe, a dokładnie bulwar Warty, będzie można bawić się na stoku, zjeżdżać na specjalnych sankach oraz organizować własne zawody w zjeździe na czas.

– Chcemy namówić mieszkańców miasta i regionu, zwłaszcza tych najmłodszych, do aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Górka, którą sprowadziliśmy do Częstochowy, ma być alternatywą dla nudy w domu w czasie ferii i braku pomysł na to, co zrobić z sobą w zimie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

– Górka daje dziesiątki możliwości zabawy, a co najważniejsze zachęca dzieci do ruchu, spędzenia czasu z przyjaciółmi, a nie leniuchowania przed tabletem – dodaje.

Z atrakcji mogą skorzystać zarówno dzieci powyżej 4. roku życia, jak również dla młodzież i dorośli. Ci młodsi muszą zjeżdżać na sankach z opiekunem.  Na miejscu każdy może nieodpłatnie wypożyczyć  specjalne sanki oraz kask. Ten ostatni jest obowiązkowy!

Co ciekawe, w przeciwieństwie do prawdziwych górskich stoków, ten przed Jurajską odporny będzie na pogodę.

Cała górka pokryta została bowiem syntetycznym lodem. – Ta atrakcja będzie bawić nawet, jeśli wyjdzie słońce i wiosna zawita do nas w połowie lutego – dodaje przedstawicielka galerii.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły