02.04.2018

Na scenie Gaba Kulka i Jan Młynarski

Przed nami 11 już edycja Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia, uświetni występ zespołu Młynarski plays Młynarski z Janem Młynarskim oraz Gabą Kulką na czele.

Festiwal stanowi nie tylko świetną okazję do promocji patronki – Kaliny Jędrusik, ale i do zaistnienia na scenie młodych, zdolnych wokalistów. Wszystko za sprawą towarzyszącemu wydarzeniu – Konkursowi Dobrej Piosenki, który zaadresowany jest do każdego wokalisty przed debiutem płytowym, bez ograniczeń wiekowych. W tym roku Konkurs Dobrej Piosenki będzie miał na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego Wojciecha Młynarskiego. Z tego też powodu w ramach 11. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik, poza uczestnikami i Piotrem Zubkiem, laureatem poprzedniej edycji, na scenie pojawi się zespół Młynarski plays Młynarski z Janem Młynarskim oraz Gabą Kulką na czele. Grupa wykonująca muzykę z pogranicza jazzu i muzyki alternatywnej wydała w październiku 2010 roku płytę zatytułowaną „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację”. Zespół koncertował na scenach całej Polski, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010 oraz był nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku Piosenka Poetycka oraz Fonograficzny Debiut Roku. W Częstochowie grupa wystąpi w składzie Gaba Kulka – wokal, Jan Myłynarski – perkusja, Piotr Zabrodzki – pianino akustyczne, elektronika, Wojciech Traczyk – gitara basowa, kontrabas. Koncert odbędzie się 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Początek o godzinie 19.00.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły