Nagroda dla Biskupic

28.11.2017

Nagroda dla Biskupic

Przedstawiciele Biskupic i Biskupic Nowych odebrali nagrodę zdobytą w konkursie pn. “Piękna wieś województwa śląskiego”. W ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rywalizacji w kategorii najpiękniejsza wieś, Biskupice i Biskupice Nowe zdobyły wyróżnienie i otrzymały pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną w kwocie 3 tys. zł.

Nagrodę w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach odebrali:  przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak, sołtys Biskupic, Włodzimierz Bieniek, sołtys Biskupic Nowych, Mariusz Bugara, członkini Rady Sołeckiej Biskupic, Katarzyna Ciałkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, Alicja Łyszczarz oraz przedstawiciele mieszkańców Biskupic Nowych, Joanna i Jan Ruminowie.

Tegoroczne rozdanie nagród tradycyjnie odbyło się podczas Forum sołtysów poświęconego omawianiu problemów związanych z rozwojem rolnictwa i aktywizacją środowisk wiejskich na rzecz rozwoju wsi. Nagrody w konkursie wręczyli wicemarszałek Województwa Śląskiego, Stanisław Dąbrowa  oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Sylwia Cieślar.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach.

Pierwszym było złożenie wniosku z krótkim opisem terenu i obiektów publicznych, zagospodarowaniem i zaangażowaniem społeczności lokalnej oraz zachowaniem i rozwojem tożsamości wsi.

W drugim etapie Biskupice odwiedziła Komisja powołana przez Zarząd Województwa.

Wizyta trzyosobowej Komisji rozpoczęła się od przejazdu przez Biskupice wozem strażackim. Przy strażnicy OSP Biskupice, Komisję śpiewem powitały członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Członkowie Komisji obejrzeli prezentację wozów strażackich oraz pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Następnym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Biskupicach oraz staw przy ul. Chorońskiej. Pobyt gości uatrakcyjnił przejazd bryczką do wyjątkowego gospodarstwa „Sokole Ranczo”. Ostatnim punktem podróży była wizyta w Stajni Biały Borek.

– Bardzo się cieszę z tego sukcesu i z faktu, że nasza miejscowość jest tak mocno zintegrowana – mówi wójt Gminy Olsztyn, zarazem mieszkaniec Biskupic, Tomasz Kucharski.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły