Najbliższe koncerty w Filharmonii Częstochowskiej

19.05.2023

Najbliższe koncerty w Filharmonii Częstochowskiej

W piątek Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert „Nasi Soliści” – indywidualne pokazy muzyków, którzy na co dzień grają wspólnie w Orkiestrze. W najbliższy wtorek z kolei odbędzie się koncert jazzowy z nowego cyklu „Jazzowy Wtorek w Kameralnej”. 25 maja to czas na „Wiosenny Koncert Życzeń”, czyli czwartkowy pokaz Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Nie zabraknie też koncertu z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka – „Gramy i śpiewamy dla Dziecka i Mamy”.

Końcówka maja w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana zapowiada się naprawdę ciekawie. Już w piątek 19 maja muzycy z Orkiestry Symfonicznej w ramach cyklu „Nasi Soliści” zaprezentują swoje indywidualne zdolności. Pokaz solistów to niezwykła okazja do przyjrzenia się umiejętnościom muzyków Orkiestry, którzy zazwyczaj prezentują się pod batutą Adama Klocka jako całość. Na scenie wystąpi m.in. kontrabasistka Klaudia Baca, która zaprezentuje utwór Leonardo Nevariego – „Fiore di Kadupul” na kontrabas i orkiestrę. Wiolonczelę w roli głównej usłyszymy dzięki Zofii Kulisiewicz, która zagra „Koncert wiolonczelowy C-dur” z repertuaru Josepha Haydna. W trakcie koncertu zaprezentują się również:

Marlena Skoczylas, puzon – Ferdinand David „Concertino op. 4 na puzon i orkiestrę”.
Tomasz Kulisiewicz, skrzypce – Henryk Wieniawski „II Koncert skrzypcowy d-moll”
Wojciech Rot, skrzypce – Ludvig van Beethoven „Romans nr 2 F-dur na skrzypce i orkiestrę op. 50”
Tomasz Onysek i Bartłomiej Pięta, trąbka – Antonio Vivaldi „Koncert na 2 trąbki C-dur RV 537”
Michał Maleska, waltornia – Paul Dukas „Villanelle na róg i orkiestrę”
– Koncert bardzo lubiany, zarówno przez samych muzyków, jak i publiczność. – zapewniają Organizatorzy. Występ rozpocznie się 19 maja o godz. 19:00. Bilety kosztują 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku).

Miłośnicy jazzu będą zachwyceni nowym cyklem „Jazzowy Wtorek w Kameralnej”, w ramach którego muzycy raz na kwartał przedstawią słuchaczom twórczość jazzową i okołojazzową. Już 23 maja autorskie kompozycje zaprezentuje Kluczniak-Kapczuk-Jarmużek Trio. Zespół powstał w 2019 roku. W jego skład wchodzą Michał Kapczuk (kontrabas), Łukasz Kluczniak (saksofon altowy) oraz Robert Jarmużek (fortepian).

Koncert odbędzie się 23 maja o godz. 19:00. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie www.

Czwartkowy wieczór to z kolei pokaz umiejętności Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Pod dyrekcją Janusza Siadlaka i przy akompaniamencie Janusza Frączka przy fortepianie, chór zabierze słuchaczy w muzyczną podróż pełną wrażeń i wielu wzruszeń. Występ w ramach „Wiosennego Koncertu Życzeń” odbędzie się 25 maja o godz. 19:00. Bilety w cenie 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (UTW).

W niedzielę 28 maja Filharmonia Częstochowska zaprasza całe rodziny na koncert „Gramy i śpiewamy dla Dziecka i Mamy”. Niezwykła propozycja koncertowa dla całych rodzin – doskonała okazja do świętowania, zarówno Dnia Mamy, jak i Dnia Dziecka. Porywające piosenki dla młodych i starszych w barwnych aranżacjach Klaudiusza Jani. – zapewniają Organizatorzy.

Koncert rozpocznie się 28 maja o godz. 17:00. Bilety do nabycia w cenie 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy).

 

Fot. Agnieszka Małasiewicz

  • mz
Najnowsze artykuły