06.03.2018

Najlepsi czytelnicy nagrodzeni

Podczas XXIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych czytelników z gminy Olsztyn.

 

Aby uzyskać tytuł najlepszego czytelnika roku, wystarczy być zapisanym do biblioteki, regularnie wypożyczać i zwracać książki w nienaruszonym stanie.

 

Tytuł najlepszego czytelnika 2017 roku zdobyły następujące osoby:

 

Natalia Staniec

Gabriela Kuchta

Paulina Bańska

Lidia Stefaniak

Krystyna Bańska

 

Nagrodzeni czytelnicy otrzymali Album Historyczny Jurajska Gmina Olsztyn oraz okolicznościowe statuetki ufundowane przez Joannę Alinę Haładyn, radną powiatu częstochowskiego, która do biblioteki przekazała także cenne publikacje.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Urzędu Gminy Olsztyn, gdzie znajduje się zakładka Katalog Biblioteczny GBP Olsztyn. W zakładce znajduje się elektroniczna wersja katalogu on-line, który jest na etapie tworzenia. W tym momencie dostępne jest 50% wprowadzonego księgozbioru. W zakładce NOWOŚCI można podejrzeć książki dostępne na półkach w bibliotece i wprowadzone do katalogu internetowego. Można również korzystać z Katalogu Wolnych Lektur, dostępnego pod adresem wolnelektury.pl.

 

„Wolne Lektury” to pozyskane reprodukcje cyfrowe wykonane m.in. przez Bibliotekę Narodową, która odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajdują się utwory, które trafiły do domeny publicznej i zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

 

Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu bibliotecznego on-line olsztyńskiej biblioteki, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły