Najmłodsi chcą wypędzić zimę! Przygotowali piękne marzanny

21.03.2022

Najmłodsi chcą wypędzić zimę! Przygotowali piękne marzanny

Zima prawdopodobnie prędko do nas nie wróci. Za jej wypędzenie wzięły się bowiem najmłodsi częstochowianie, którzy stworzyli piękne marzanny. Wszystkie dzieła mogliśmy podziwiać na placu Biegańskiego.

Konkurs “Muzeum odwołuje zimę” organizowany przez Muzeum Częstochowskie jest już tradycją. Jest on adresowany do grup zorganizowanych – przedszkolnych, klas 1-3 szkół podstawowych oraz do świetlic środowiskowych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie marzanny.

W tym roku do udziału zgłosiły się 32 grupy. Dzieci wykazały się pomysłowością i ogromną wyobraźnią. W efekcie jury stanęło przed nie lada wyzwaniem – trzeba było bowiem wybrać tę najpiękniejszą.

Nagrody główne otrzymały:
– Miejskie Przedszkole nr 7 w Częstochowie,
– Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie,
– Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, Bór Zajaciński.

Ponadto wyróżniono:
– Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Olka Klepacza “Klepaczówka” w Częstochowie,
– Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie,
– Szkołę Podstawową nr 36 im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie.

Celem konkursu – oprócz oczywiście wyboru wybór najpiękniejszej marzanny – było także przybliżenie kultury regionalnej i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy, zainteresowanie kulturą ludową, rozwój talentów artystycznych oraz pobudzanie wyobraźni, kreatywności, a także kształtowanie umiejętności pracy w grupach i odpowiedzialności za wspólne działania.

  • kg
Najnowsze artykuły