Najmłodsi zakończyli naukę na uniwersytecie

21.06.2022

Najmłodsi zakończyli naukę na uniwersytecie

Kolejna grupa uczniów zakończyła swą przygodę z Częstochowskim Uniwersytetem Młodego Odkrywcy. Na specjalnie zorganizowanych zajęciach najmłodsi przyglądali się między innymi łazikowi marsjańskiemu, robotom i owadom. Poza tym mogli polatać dronem, a także dowiedzieć się, jak działa drukarka 3D. Nad realizacją czuwała kadra Politechniki Częstochowskiej. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu były zajęcia wyjazdowe w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Całość zwieńczył piknik dla najmłodszych.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej już po raz siódmy zorganizował zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. W ramach tegorocznej edycji zrealizowano 160 godzin. Odbywały się one w trzech grupach wiekowych: Odkrywcy (6-9 lat), Poszukiwacze (10-12 lat) oraz Młodzi Naukowcy (13-16 lat). W sumie w zajęciach uczestniczyło około 200 uczniów.

Podczas podsumowania w auli Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, najmłodsi odebrali dyplomy za aktywny udział w dodatkowych zajęciach, poszerzających ich wiedzę z szeroko rozumianej nauki. W spotkaniu uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta miasta Piotr Grzybowski, władze uczelni oraz realizujący projekt pedagodzy i pracownicy częstochowskiej Politechniki.

Projekt Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy realizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy od października 2018 roku.

  • kg
Najnowsze artykuły