06.12.2017

Najpiękniejsze zimowe witryny

Klimatycznie zaaranżowane witryny to nieodłączny element zimowego wystroju Częstochowy. W tym roku po raz kolejny miasto nagrodzi te najbardziej urokliwe.

Tradycyjnie przed świętami niektóre witryny sklepowe zmieniają się nie do poznania. Są pięknie przystrojone bombkami, choinkami, brokatem, mikołajami, aniołkami… Otulone ciepłym światłem z bożonarodzeniowymi dekoracjami wzbudzają radość i atmosferę wyczekiwania na najpiękniejsze Święta. Zapraszają do odwiedzenia sklepów i dodają uroku miejskiej przestrzeni. Z tego też powodu Urząd Miasta Częstochowy zachęcając do współtworzenia niezapomnianej, magicznej atmosfery świątecznej, zaprasza właścicieli placówek handlowo-usługowych do przygotowania w obrębie witryny dekoracji o tematyce bożonarodzeniowej i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą witrynę świąteczną.

Właściciele sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, którzy zadbali o zimowe aranżacje witryn, mogą zgłaszać się do 12 grudnia. W dniach 13-15 grudnia oceni je specjalna komisja. Trzy najpiękniejsze witryny zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród tradycyjnie odbędzie się podczas 11. Targów Bożonarodzeniowych „Gwiazdkowa Aleja”.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia. Można ją pobrać poniżej lub w siedzibie Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM, w Alei Najświętszej Maryi Panny 45a, od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Wypełnioną kartę należy przesłać na adres mailowy: kps@czestochowa.um.gov.pl lub złożyć osobiście w siedzibie Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta, tel. 34 3707465.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły