Najwięcej na oświatę i wychowanie

17.01.2017

Najwięcej na oświatę i wychowanie

Najważniejszym zadaniem tego roku budżetowego są inwestycje w oświatę i wychowanie. W ramach tego działu zostanie sfinansowana budowa przedszkola w Złotym Potoku oraz planowana przebudowa budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie, Gimnazjum w Piasku oraz Szkoły Podstawowej w Lusławicach na potrzeby przedszkoli. Ponadto w budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Janowie planowana jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z gruntowną modernizacją kotłowni.

W zakresie budowy dróg w 2017 wykonana zostanie droga asfaltowa na ul. Liliowej oraz Fiołkowej w Janowie. Będzie to droga asfaltowa z krawężnikami oraz odwodnieniem (studnie chłonne). Na osiedlu Zaborce wykonane zostanie częściowo oświetlenie ulic. W Hucisku planowana jest budowa drogi do transportu rolnego. Opracowany zostanie również projekt drogi przebiegającej przez obszar leśny i łączącej miejscowości Hucisko i Góry Gorzkowskie z drogą krajową nr 46. W ramach funduszy sołeckich zrobiona będzie droga gminna “Przegroda” w Złoty Potoku oraz ulica Wczasowa w Poniku. Również w ramach funduszy sołeckich doposażone zostaną place zabaw oraz siłownie w miejscowościach Lgoczanka, Sokole Pole, Okrąglik, Teodorów, Żuraw i Apolonka

Wspólnie z OSP Żuraw Gmina czyni starania w celu pozyskania środków finansowych na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Jego zakup uzależniony jest od pozyskania środków zewnętrznych. Aby środki te móc pozyskać, konieczne jest ich zabezpieczenie w budżecie.

W zakresie gospodarki wodnokanalizacyjnej wykonane zostaną projekty budowy kanalizacji w północno – zachodniej oraz wschodniej części gminy Janów oraz projekt wodociągu Kacze Błota. Budowane będą także hydrofornie w Zagórzu i w Żurawiu.

  • kg
  • zdj. UG Janów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły