Największa impreza triathlonowa w naszym województwie!

24.07.2018

Największa impreza triathlonowa w naszym województwie!

Nadchodząca niedziela w Blachowni Częstochowy upłynie pod znakiem zaciętej sportowej rywalizacji. To właśnie tu odbędzie się drugi etap tegorocznego cyklu Elemental Tri Series, zaliczanego do Pucharu Polski w Triathlonie. Zawodnicy będą mogli zdobywać punkty do klasyfikacji podczas rywalizacji na dystansach: sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km 2,5 km). Do dyspozycji zawodników będzie również dystans olimpijski (1,5-40-10), na którym można wystartować indywidualnie, jak i w trzyosobowej sztafecie triathlonowej.

W tym roku zawody w Blachowni odbędą się już po raz trzeci, a do startu zgłosiło się kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski. Na listach startowych znalazły się nazwiska zarówno jednych z najlepszych polskich triathlonistów, między innymi: Roberta Wilkowieckiego, Filipa Przymusińskiego, Marii Pytel, Daniela Juszkowca, Jakuba Śliwki, Kuby Kowalskiego czy Magdaleny Sudak. Taka obsada zawodów zapowiada ciekawą rywalizację, która dostarczy kibicom wielu emocji.

 

– Zawody w Blachowni to kolejna odsłona tegorocznego Pucharu Polski w Triathlonie, gdzie zawodnicy startujący na dystansach: supersprinterskim i sprinterskim walczą o punkty. Dla doświadczonych amatorów dłuższych wyścigów rozgrywany będzie również dystans olimpijski. Jesteśmy zadowoleni, że kolejny raz w ramach cyklu Elemental Tri Series odbywa się rywalizacja o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, dzięki czemu na linii startu stają wspólnie profesjonaliści, amatorzy i młodzi zdolni zawodnicy – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

Największy triathlon w województwie śląskim rozgrywany będzie w okolicach Jeziora Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska poprowadzona przez drogę wojewódzką nr 492 jest szybka. Trasa biegowa przebiegać będzie tradycyjnie w pobliżu Jeziora Blachownia i okolicznych, bardzo urokliwych stawów. Centrum zmagań wraz z biurem zawodów, strefą zmian i EXPO usytuowane będzie na boisku piłkarskim w Blachowni.

 

Podczas zawodów odbędą się Mistrzostwa Blachowni w Triathlonie. W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa zostaną rozegrane na dwóch dystansach: olimpijskim oraz supersprinterskim. W mistrzostwach sklasyfikowani zostaną mieszkańcy Blachowni, którzy podczas zapisów w polu miasto wpiszą „Blachownia”.

 

Imprezą towarzyszącą triathlonowi kolejny raz będą zawody biegowe dla dorosłych oraz dla dzieci. Starsi zawodnicy wezmą udział w biegu 10K Run Series na dystansie 10 km i trasie atestowanej przez PZLA, a najmłodsi wezmą udział w zmaganiach podczas Elemental Kids na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

 

To już ostatnia szansa, żeby zapisać się na wszystkie dystanse zawodów triathlonowych z cyklu Elemental Tri Series Blachownia 2018, zawody biegowe dla dzieci oraz 10K Run Series. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Finał tegorocznego cyklu Elemental Tri Series odbędzie się 19 sierpnia w Białymstoku zapisy trwają!

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły