Największe w regionie spotkanie fanów Gry o tron!

12.04.2019

Największe w regionie spotkanie fanów Gry o tron!

Podczas, miłośnicy z całego świata czekają na premierę ósmego, finałowego sezonu „Gry o tron”, Galeria Jurajska w Częstochowie szykuje się na największe na południu Polski spotkanie fanów sagi oraz jedyny w regionie konkurs cosplay. W wydarzeniu, które zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, może wziąć udział kilka tysięcy wielbicieli serialu! Będzie także okazja żeby zasiąść na… Żelaznym Tronie.

Szacuje się, że finałowy sezon „Gry o tron” obejrzy nawet miliard widzów na całym świecie. Dalsze losy Jona Snowa, Daenerys Targaryen, Cersei Lannister, Sansy Stark czy Tyriona Lannistera będzie można zobaczyć już 15 kwietnia na HBO Polska.

W Częstochowie premierę serialu poprzedzi natomiast nietypowe wydarzenie. 13 i 14 kwietnia w Galerii Jurajskiej odbędzie się największe na południu Polski spotkanie fanów sagi Georga R.R. Martina. Jak oceniają organizatorzy, wydarzenie może przyciągnąć nawet kilka tysięcy wielbicieli serialu i książki!

– Gorączka „Gry o tron” sięga właśnie zenitu, a my znajdziemy się w centrum wydarzeń. Zaplanowana przez nas impreza będzie jedynym spotkaniem fanów w Polsce, które zgra się z premierą serialu. Co więcej, będzie to jedyne wydarzenie tego typu w województwie śląskim i największe w tej części Polski – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Co wydarzy się w centrum handlowym? Już 13 kwietnia do Jurajskiej przyjedzie Grupa Westeros, czyli największa w kraju grupa fanów serialu i sagi. Na specjalnie przygotowanej scenie odegrają oni najpopularniejsze i najbardziej kultowe sceny z serialu. Nie zabraknie także turnieju wojowników.

Będzie można również zobaczyć kulisy powstawania serii HBO, a także dowiedzieć się więcej o losach bohaterów serialu. W tych ostatnich wcielą się członkowie Westeros. W galerii stanie także prawdziwy Żelazny Tron, na którym będzie można zasiąść i np. zrobić sobie zdjęcie.

Całości towarzyszyć mają także konkursy, animacje dla dzieci, zabawy w kąciku kreatywnym oraz trzy bloki pokazów mody najnowszych kolekcji ze sklepów Galerii Jurajskiej. Co ciekawe, te ostatnie również zaprezentują się w nietypowej oprawie rodem z „Gry o tron”.

Drugi dzień imprezy, tj. 14 kwietnia wypełni natomiast finał wielkiego konkursu cosplay. Przez blisko 2 tygodnie fani „Gry o tron” przesyłali do Jurajskiej swoje zdjęcia w kostiumach i charakteryzacjach, które dokładnie odwzorowywały postaci z serialu.

Osoby, które najwierniej odtworzyły wygląd m.in. Jona Snowa, Daenerys czy Melisandre zostaną zaproszone na niedzielny finał, na którym zaprezentują swój strój przed publicznością oraz fanami sagi. Zwycięzców wyłoni specjalne jury, w którym znajdą się członkowie Grupy Westeros.

– W Jurajskiej zobaczymy osoby, które nie tyle co przebrały się za postaci z „Gry o tron”, ale które się nimi stały – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk.

– W cosplay liczy się bowiem dokładne odwzorowanie pierwowzoru, czyli kostium, charakteryzacja, fryzura, kolor oczu, rekwizyty, a nawet gesty, sposób mówienia czy zachowania. To będzie prawdziwa gratka dla wielbicieli sagi, którzy chcieliby w prawdziwym świecie spotkać Jona Snowa czy Daenerys – dodaje.

Na tym jednak atrakcje drugiego dnia nie poprzestaną. Podobnie jak w sobotę będzie można zasiąść na Żelaznym Tronie, a na scenie odgrywane będą kultowe scenki z serialu.

Działać będzie także kącik kreatywny dla dzieci, zorganizowane zostaną także konkursy z gadżetami filmowymi do wygrania. Te ostatnie będzie można zdobyć także robiąc 13 i 14 kwietnia zakupy w Jurajskiej.

Pierwszego i drugiego dnia wszystkie wydarzenia zaczynają się od godz. 14. Wstęp wolny. Imprezę poprowadzi Gabi Drzewiecka.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły