Największy orzeł w Polsce

18.11.2018

Największy orzeł w Polsce

Grzegorz Dudała postanowił w nietypowy sposób uczcić 100-lecie Niepodległej Polski. Wyciął orła giganta. Jego wycinanka zajmuje 25 metrów kwadratowych i zdobi salę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Szczekocinach.

Pan Grzegorz na pomysł biało-czerwonego orła giganta wpadł w maju. Potem w ruch poszły nożyczki i dziesiątki arkuszy papieru. Orła wycinał po kilkanaście godzin dziennie.

– Jest wykonany z papieru kolorowego, ma trzy warstwy. To miało być rękodzieło i dlatego orzeł powstał z papieru – mówi artysta. Pn Grzegorz pracuje w MGOKiS, jako instruktor prowadzi warsztaty z wycinanki ludowej i żydowskiej, jego prace zdobią ściany w wielu polskich domach, są znane na Słowacji i w Izraelu.

  • Beata Marciniak
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły