09.04.2018

Nastoletni oszust zatrzymany na gorącym uczynku

Lublinieccy policjanci zatrzymali 16-latka, który na jednym z serwisów aukcyjnych wystawiał do sprzedaży zestawy klocków. Zamiast nowych klocków, do klienta trafić miały zużyte baterie, folie, części zabawek i inne akcesoria.
Policjanci zabezpiecz 16-letni mieszkaniec Lublińca na jednym z portali aukcyjnych wystawił zestaw klocków za kwotę 700 zł. W środę wieczorem umówił się na spotkanie z zainteresowanym kupnem mężczyzną. Oferent i nabywca porozumieli się i 16-latek w zamian za ustaloną kwotę, przekazał klientowi wyglądający na oryginalnie zapakowany zestaw klocków. Chwilę po zawarciu transakcji, na miejscu pojawili się kryminalni z lublinieckiej komendy, którzy jakiś czas temu namierzyli nieuczciwego nastolatka. Mundurowi poprosili nabywcę zabawek o otwarcie kartonu, w którym jak się okazało zamiast nowego zestawu klocków,znajdowały się folie, baterie oraz części zabawek. Zatrzymany na gorącym uczynku oszust został doprowadzony do jednostki, gdzie w rozmowie z mundurowymi przyznał się do oszustwa. Okazało się, że w internecie kupił kartony po klockach, a następnie uzupełniając ich zawartość o pojedyncze klocki i inne przedmioty, wystawiał na aukcjach internetowych jako nowe zestawy. Policjanci ustalili, że środowa transakcja nie była pierwszą. Mundurowi zbadają dotychczasową działalność nastoletniego oszusta, który za swoje czyny odpowie przed sądem.

  • informacje: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły