Nie czekali na strażaków

12.10.2018

Nie czekali na strażaków

Policjanci patrolujący nocą ulice Poraja, zostali powiadomieni o pożarze budynków. Mundurowi z Koziegłów nie czekając na przyjazd strażaków, sami podjęli akcję ratunkową. Szybkie działanie policjantów zasługuje na słowa uznania, bo ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i liczyła się każda sekunda. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
O północy, z niedzieli na poniedziałek dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o pożarze budynków w Poraju. Na miejsce od razu skierował policyjne patrole. Jako pierwsi, jeszcze przed przybyciem strażaków, zjawili się policjanci z Koziegłów. Okazało się, że trzy budynki stoją w płomieniach. Mundurowi nie zawahali się i natychmiast podjęli działania ratunkowe. Po upewnieniu się, że w budynkach nie ma już żadne osób, zaczęli ratować zwierzęta gospodarstwa domowego. Następnie pomogli wyciągnąć samochód, który stał w przybudówce. Stróże prawa wynosili również na zewnątrz przedmioty gospodarstwa domowego. Sytuacja była bardzo niebezpieczna – wiatr szybko przenosił ogień na sąsiednie budynki. Niewiele myśląc, policjanci z Koziegłów chwycili wiadra z wodą i podjęli akcję gaśniczą. Kontynuowali ją do momentu przybycia straży pożarnej. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły