23.03.2018

Nie dali się oszukać

W ciągu zaledwie dwóch godzin częstochowscy policjanci odnotowali aż cztery próby oszustwa metodą na wnuczka. Za każdym razem sposób działania był identyczny – do osób starszych dzwonił rzekomy wnuczek, który twierdził, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy. Czujni seniorzy nie dali się jednak oszukać…

Z ustaleń śledczych wynika, że prawdopodobnie dzwoniącym był ten sam mężczyzna. Zdarzało się, że do rozmowy wtrącał się rzekomy policjant, który miał potwierdzać wersję wnuczka. Na szczęście seniorzy nie dali się zwieść. Odkładali słuchawkę i dzwonili do prawdziwych krewnych, a następnie na policję. W jednym z przypadków czujnością wykazał się też syn seniora. Gdy tylko dowiedział się o podejrzanym telefonie, powstrzymał swojego ojca przed próbą pożyczenia pieniędzy od sąsiadów dla fałszywego wnuczka.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły