Nie miał prawa jazdy. Wsiadł za kierownicę

23.07.2021

Nie miał prawa jazdy. Wsiadł za kierownicę

Do dwóch lat więzienia grozi 22-latkowi, który został zatrzymany przez lublinieckich policjantów. Mężczyzna wsiadł za kierownicę osobowego mercedesa pomimo braku prawa jazdy. Dodatkowo w takcie kontroli mundurowi wyczuli od niego zapach alkoholu. Kierowca jednak odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. W efekcie została od niego pobrana krew.

Do zdarzenia doszło na ulicy Lisowickiej w Lublińcu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, którego styl jazdy wskazywał, że może on prowadzić swój pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Od początku kontroli siedzący za kierownicą 22-latek utrudniał policyjne czynności, nie stosował się do wydawanych poleceń i nie odpowiadał na pytania mundurowych. Mężczyzna był pobudzony i zdenerwowany faktem kontroli. Poproszony o podanie swoich danych odmówił okazania dokumentów, a kiedy stróże prawa wyczuli zapach alkoholu, odmówił również poddania się badaniu stanu trzeźwości. Wobec tego mieszkaniec gminy Pawonków został doprowadzony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań.

Jeśli badanie krwi wykaże, że 22-latek prowadził swój pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozić mu może kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień, gdyż po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

  • kg
Najnowsze artykuły