10.02.2018

Nie nudzili się w ferie

Na nudę w czasie ferii z pewnością nie mogli narzekać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie. Placówka zorganizowała całą moc atrakcji.

Ferie ze Szkołą Podstawową nr 38 upłynęły głównie pod znakiem wycieczek. Wśród nich wymienić można wyprawę Centrum Ceramilandia, gdzie odbyły się warsztaty ceramiczne. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat sztuki powstawania przedmiotów ceramicznych i sposobów ich malowania. Następnie z zapałem zabrały się do pracy i malowały wybrane przez siebie figurki. Wizyta w Ceramilandii to także znakomita zabawa ruchowa. Uczniowie mieli do dyspozycji kilka dmuchańców, trampoliny, karuzele, ciuchcie oraz mini centrum rozrywki. Na planie wypraw znalazła się też Politechnika Częstochowska. Tam uczniowie mogli zobaczyć Łazika Marsjańskiego, a także wziąć udział w warsztatach z nowoczesnych technik pomiarowych, programowania mikrorobotów, termowizji, programowania robota przemysłowego. Mali naukowcy bardzo zainteresowali się tą tematyką, a dyskusją na temat tego, co widzieli nie było końca. Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji był wyjazd do Aquaparku FALA w Łodzi. Ta wycieczka stała się już poniekąd tradycją ferii w SP 38. I jak zwykle się sprawdziła – świetna zabawa w wodzie, chlapanie, skakanie, zjeżdżanie na pontonach i w kolorowych rurach – istne szaleństwo. Poza tym uczniowie wzięli udział w warsztatach w Stefanówce w Szarlejce. Uczestniczyli w prelekcji dotyczącej żniw i sianokosów, następnie wykonywali wianuszki z siana. Poznali także życie w zagrodzie. Oglądali konie i kuce, dowiedzieli się jak o nie dbać i jak nazywają się sprzęty służące do pielęgnacji tych zwierząt. Chętne osoby miały możliwość przejażdżki konnej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały kury, kaczki, świnki, krowy i owce. Na koniec zjadły wiejskie pieczonki, przygotowane na ognisku, a na deser przekąsiły świeżego słodkiego rogalika. Na zakończenie ferii z SP 38 odbyło się szaleństwo w częstochowskiej sali zabaw – Magiczna Krainie. Radości nie było końca! Zadowoleni uczestnicy wesoło biegali po dwóch ogromnych salach wypełnionych atrakcjami do wspinania, skakania, zjeżdżania… Na koniec posilili się pizzą i zadowoleni wrócili do domu. Szkoła Podstawowa nr 38 już teraz zaprasza na kolejne ferie!

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły