Nie pozwolili by kontynuował jazdę

05.08.2019

Nie pozwolili by kontynuował jazdę

Sześcioosobowa grupa mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowy fiata. 62-latek, mimo że się zataczał, próbował wmówić im, że jest trzeźwy. Jak się okazało miał… ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz wysokiej kary grzywny, grożą mu dwa lata za kratami.

Policjanci z Koziegłów zostali skierowani na ulicę Porajską w Masłońskim, gdzie według zgłoszenia grupa mężczyzn ujęła nietrzeźwego kierowcę. Panowie w czasie powrotu z pracy zauważyli fiata sienę, który jechał całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, postanowili zareagować. Wyprzedzili pojazd, którym wracali i zajechali mu drogę. Kierowca zatrzymał się. Wyszedł i mimo że się zataczał, próbował wmówić mężczyznom, że jest zupełnie trzeźwy i nie wypił nawet kieliszka. Wszystko zweryfikował policyjny patrol z Koziegłów, który błyskawicznie zjawił się na miejscu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 62-latka ponad 2 promile.

– Wzorowa postawa obywateli, jaką wykazała się 6-osobowa załoga busa, wskazuje na to, że policyjna kampania “Nie reagujesz- akceptujesz” doskonale wpisała się w życie – podkreślają policjanci. – To dowód na to, że wśród nas nie ma przyzwolenia dla pijanych kierowców. To oni stwarzają ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.Taka reakcja zasługuje na podziw i uznanie. Dzięki temu, policjanci kolejny raz wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę – podsumowują.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły