Nie setki, a tysiące

11.11.2017

Nie setki, a tysiące

Grzywna do 5 tysięcy złotych lub ograniczenie wolności grozi właścicielowi niebezpiecznego psa trzymanego na nieogrodzonej posesji lub puszczonego wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu innych ludzi.

Do tej pory za nieostrożność przy trzymaniu niebezpiecznego zwierzęcia groziła grzywna w wysokości do 250 zł. Resort sprawiedliwości uznał, że sankcję tę należy wyraźnie zwiększyć, ponieważ w Polsce często dochodzi do ataków na ludzi przez zwierzęta pozostawione bez właściwego dozoru. Ofiarami agresywnych psów niejednokrotnie padają dzieci. – Pies może być niebezpieczny, jeśli jego właściciel jest niefrasobliwy i nieodpowiedzialny. Musimy prawem wymagać od właścicieli, by gwarantowali bezpieczeństwo swojemu otoczeniu – zaznaczył minister Zbigniew Ziobro.

Projekt nowelizacji ustawy – Kodeks wykroczeń, który wprowadzi tę zmianę oraz niektórych innych ustaw – zostanie skierowany pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły