Nie stosował się do przepisów. Stanie przed sądem

17.12.2021

Nie stosował się do przepisów. Stanie przed sądem

Systematyczne kontrole policjantów, strażników miejskich i pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych w sklepach wielkopowierzchniowych, to efekt zwalczania rozprzestrzeniającej się wciąż pandemii. Niestety, nie wszyscy to akceptują i publicznie okazują swoją frustrację… Tak między innymi stało się w przypadku 40-latka z Myszkowa.

Policjant z Wydziału Prewencji myszkowskiej komendy wspólnie ze strażnikiem miejskim kontrolował jeden ze sklepów wielkopowierzchniowych. W większości przypadków nie mieli uwag co do odpowiedzialnej postawy klientów placówki. Ale, za każdym razem widząc osobę, która nie stosuje się do obowiązujących przepisów, stanowczo reagowali.

Nie spodobało się to 40-letniemu mężczyźnie, mężczyzny, który w arogancki sposób zareagował na uwagę mundurowych. Policjant i strażnik miejski w trakcie takiej kontroli zwrócili mu uwagę, że ma w sposób niewłaściwy zasłonięte usta i nos.

Już od samego początku mężczyzna przejawiał dużą frustrację względem interweniujących mundurowych. Nie chciał podać swoich danych personalnych, twierdził, że nie ma żadnego dokumentu tożsamości, krzyczał, wulgarnie odnosząc się do stróżów prawa, nie stosował się w ogóle do poleceń. – W trakcie czynności oddalał się z miejsca lekceważąc każde polecenie. Jego agresywne zachowanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród klientów. Mundurowi nie mogli pozostać bierni i użyli wobec agresora środków przymusu bezpośredniego. Następnie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w celem ustalenia tożsamości – relacjonuje asp. sztab. Barbara Poznańska z myszkowskiej policji. Jak się okazało, mężczyzna w portfelu miał dowód osobisty, którego nie chciał okazać. Na dodatek wyszło na jaw, że to 40-latek z Ostrowa, którego od dłuższego czasu poszukuje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Odmówił przyjęcia mandatów karnych za używanie słów nieprzyzwoitych, za odmowę podania danych personalnych oraz za nieprawidłowo zasłonięte usta i nos w miejscu użyteczności publicznej. Wobec 40-latka został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

  • kg
Najnowsze artykuły