30.08.2017

Nie straszne im przeszkody

Ponad stu miłośników aktywności i ekstremalnych wrażeń wzięło udział w biegu terenowym Cross Zapaleńców. Impreza sportowa odbyła się w Mykanowie. Wśród biegaczy nie mogło oczywiście zabraknąć naszej reprezentacji.

Bieg terenowy organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mykanowa ma pięcioletnią tradycję. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem na starcie zameldowało się ponad stu uczestników – wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć naszej reprezentacji. Niektórzy przybyli z najodleglejszych zakątków Polski. Co ich tak przyciąga? Atmosfera i przede wszystkim kilkadziesiąt niesamowitych przeszkód, które czekały na nich na trasie. Prowadziła ona przez siedem różnych nawierzchni, nie licząc przeszkód wodnych. Biegacze musieli zmierzyć się między innymi ze zjeżdżalniami, ścianami, bagnem, płotkami, równoważniami, tunelami… Jedne były bardziej wymagające, inne mniej. Jednak zdecydowanie jedną z najefektywniejszych atrakcji tego wydarzenia był… labirynt w polu kukurydzy! Wszyscy poradzili sobie doskonale! Ci najlepsi zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz statuetkami. Na zakończenie wszyscy startujący biesiadowali wymieniając się wrażeniami przy wspólnym ognisku.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły