Nie udzielił pierwszeństwa. Motocyklista nie żyje

25.07.2019

Nie udzielił pierwszeństwa. Motocyklista nie żyje

61-letni motocyklista zginął w wypadku, do którego doszło DK nr 43 w Gruszewni. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie jadącemu jednośladem. Kierowca bmw został zatrzymany. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu!

Do zdarzenia doszło w środę (24.07.), kilkanaście minut po godzinie 17.00 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Gruszewnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letniemu motocykliście i doprowadził do wypadku. Starszy z mężczyzn zginął na miejscu.

W trakcie przeprowadzonego badania stanu trzeźwości okazało się, że 22-latek miał ponad promil alkoholu. Kierowca bmw został zatrzymany. Dodatkowo od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. – Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych – mówi mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów.

Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji – podsumowuje mł. asp. Kamil Raczyński.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły